اگر به تازگی صاحب یک تلفن هوشمند شده اید، احتمالا نمی دانید که چگونه باید تلفن همراه تان را برای اولین بار راه اندازی نمایید. به خصوص این موضوع برای افرادی مهم است که از سیستم عامل های دیگری نظیر iOS و سیمبین به سمت سیستم عامل اندروید، مهاجرت کرده اند.

در این مقاله، ما برای افرادی که به تازگی صاحب یک تلفن هوشمند اندروید شده اند، توضیح خواهیم داد که چگونه برای اولین بار باید تلفن همراه  شان را راه اندازی نمایند. خواهید دید که خیلی ساده است!

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

ابتدا باید بگویم که تنظیمات اولیه برای هر تلفن متفاوت می باشد اما بعضی نکات در هنگام راه اندازی اولیه، عمومی و مشترک هستند.

۱- سیم کارت در داخل گوشی هوشمندتان، جای بزنید.

بهتر است در ابتدا، سیم کارت تان را قبل از راه اندازی اولیه در گوشی جای دهید. همچنین اگر سیم کارت شما دارای پین (PIN) باشد، یک منو برای وارد کردن پین می بیند و در آن جا باید پین سیم کارت خود را که قبلا انتخاب کرده اید، وارد نمایید.

 

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

۲- یک زبان را انتخاب نمایید.

گام اولی که پس از وارد کردن سیم کارت باید بردارید، انتخاب زبان گوشی هوشمندتان است. با لمس زبان پیش فرض، یک لیست باز خواهد شد که در آن جا می توانید زبان تلفن همراه  تان را انتخاب نمایید. پس از یافتن زبان مورد نظر، با ضربه زدن برروی آن، می توانید زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس برروی دکمه Start، ضربه بزنید.

۳- شبکه وای- فای را انتخاب کنید.

اگر مایل هستید که در همان اوایل، به اینترنت متصل باشید، در این مرحله می توانید با انتخاب یک شبکه وای-فای، اتصال به اینترنت را برقرار سازید. دقت داشته باشید که ممکن است پس از انتخاب کانکشن مربوطه، از شما درخواست رمز نماید، که در کادر باز شده، باید رمز کانکشن بی ‎سیم خود را وارد کنید. سپس گزینه Connect را انتخاب نمایید. اگر نیازی به اتصال به اینترنت ندارید، می توانید این مرحله را Skip کنید.

 

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

چگونه برای اولین بار تلفن همراه  تان را راه اندازی نمایید؟

۴- به حساب کاربری گوگل خود، وارد شوید.

این مرحله یکی از مراحل اختیاری است که در هنگام راه اندازی تلفن همراه تان برای اولین بار، مشاهده خواهید کرد. هدف گوگل از طراحی چنین مرحله ای این نبوده که شما را به غول آخر مرحله برساند، بلکه قصد داشته تا کاربر با ورود به حساب گوگل خود، از برنامه ها و خدمات این کمپانی بزرگ استفاده نماید. برای ورود به حساب گوگل خود، نام کاربری ایمیل  تان را بدون عبارت “gmail.com@” وارد کنید. سپس می بایست رمز عبورتان را هم وارد نمایید. در مرحله بعد، گوگل از شما می خواهد تا برخی از خدمات این کمپانی نظیر sharing location data را فعال یا غیر فعال نمایید.

اگر دارای حسابی در گوگل نیستید اما دوست دارید تا به گوگلی ها بپیوندید، می ‎توانید برروی گزینه “Get an account” کلیک کرده و سپس نام کاربری و رمز عبورتان را به دلخواه در آن، وارد نمایید. مطمئن باشید که رمز عبورتان، در خاطرتان می ماند.

برخی از تولیدکنندگان نظیر سامسونگ، از شما برای ایجاد یک حساب کاربری اضافی درخواست می کنند. این حساب تنها برای زمانی مناسب است که مایل باشید تا برخی از خدمات خاص سازنده ی تلفن هوشمندتان را استفاده نمایید. اگر مایل نیستید که چنین کاری را انجام دهید، این مرحله را نیز “Skip” کنید.

۵- منطقه زمانی تلفن هوشمند خود را انتخاب کرده و ساعت را نیز، تنظیم کنید.

شما در این مرحله، می توانید منطقه زمانی را به دلخواه انتخاب کرده و زمان را نیز تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است راه اندازی اولیه و ورود به محیط گرافیکی سیستم عامل اندروید، کمی طول بکشد. پس صبور باشید.

در پایان، برای تان لحظات خوشی در کنار سیستم عامل اندروید گوگل آرزومندیم!
طبقه بندی: ترفند موبایل،

تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 | 07:29 ب.ظ | نویسنده : مهدی سهروردی | نظرات

  • سایت هنری
  • اشکان دی ال
  • تک تاز بلاگ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic